CIKK_BEVEZETO...

A helyi önkormányzati választásokon szavazatainkkal – utolsó békés felszólításként – nyomást gyakorolhatunk a hazugsággal hatalomra került...

Nincs mentség az erőszakra, de a hazugságra sem. Mindkettő elítélendő.

A vandalizmust, az értelmetlen pusztítást, az MSZP-SZDSZ kormány...

„Aki hazudik, az lop is” (ősi magyar közmondás)

Ritkán adódik olyan történelmi pillanat, amikor egy egyszerű állampolgár akár a mag...

Március 25.
Soltvadkerten a városi sportcsarnokban rendezték meg a vegyes súlycsoportú diák és serdülõ szabadfogású Vadkert Kupát, melyen 186 fiatal birkózó mérlegelt.
A Sziget SC. eredményei diák korcsoportban: 50 kg Tomin Márton 5., 55 kg Pölöskei Péter 3., 61 kg Kuti Gergely 3., +75 kg Dorogi Gyula elsõ helyezett aranyérmes lett.
Serdülõ korcsoport: 73 kg Bárczi András 5. lett.
Edzõ: Csiszár János

Április 1.
Miskolcon a birkózó csarnokban rendezték meg a felnõtt elsõ osztályú szabadfogású válogató versenyt.
Eredmények: 60 kg Rádoczi Balázs 2., 96 kg Kapuvári Gábor 2., 120 kg Balogh Zsolt 3., lett.
Edzõ: Rusz Gergely
Április 1.
Országos ifi szabadfogású válogató versenyt rendeztek Miskolcon a birkózó csarnokban.
Eredmények: 76 kg Erdei László 5., 100 kg Hegedûs Balázs 3. bronzérmes lett.
Április 1.
Abonyban a városi sportcsarnokban rendezték meg a Skultéty Sándor serdülõ és diák szabadfogású emlék versenyt.
Eredmények: 50 kg Pölöskei Péter 2., 55 kg Bozsányi Gergõ 3. helyezett lett.
Április 8.
Egerben a városi sportcsarnokban került megrendezésre a felnõtt I. osztályú kötöttfogású magyar bajnokság, egyben Kárpáti Károly olimpiai bajnok tiszteletére elnevezett emlék verseny. A Sziget SC.-tõl egy versenyzõ indult 96 kg-ban, Kapuvári Gábor, aki 16 versenyzõ közül a 3. helyezett lett, így 12 olimpiai pontot szerzett a csapatnak.
Edzõ: Joszkin János
Április 8.
Csepelen a birkózó csarnokban rendezték meg a közép területi diák olimpiát, melyen a Budapestieken kívül a Pest megyei diák birkózók is összemérték erejüket. Akik ezen a versenyen jó helyezést értek el, azok indulhatnak az országos döntõn melyet május 29-én és 30-án rendeznek meg Esztergom városában.
A Csepeli verseny eredményei:
1995-96-ban születettek: 31 kg Gergely László 3. bronzérmes lett.
1993-94-ben születettek: 50 kg Pölöskei Péter 3., 55 kg Bozsányi Gergõ 3., 55 kg Tomin Márton 5., 61 kg Kuti Gergely 1. aranyérmes, +75 kg Dorogi Gyula szintén elsõ helyezést ért el.
Valamennyi sportolónk bejutott a döntõbe.
Edzõk: Csiszár János és Simoncsik György
Április 22.
Szigetcsépen az Általános Iskola tornatermében rendezték meg szabadfogásnemben a közép magyarországi területi diák olimpiát serdülõ korcsoportban. A Sziget SC. csapatából négy fõ jutott tovább az országos döntõbe melyet Szigetváron rendeznek meg. Errõl a versenyrõl a következõ tudósítunk.
A Sziget SC. eredményei: 42 kg Kascsák Ármin elsõ, 59 kg Bozsányi Andor szintén elsõ hely, 72 kg Bárczi András 3., +85 kg Jónás Péter 3. helyezett lett.
Edzõk: Rusz Gergely és Csiszár János
Április 22.
Budapesten az FTC. csarnokában rendezték meg az ifi kötöttfogású válogató versenyt, mely egyben Vatai László nevéhez fűződő emlék verseny volt.
Eredmények: 76 kg-ban Erdelyi László 5., 100 kg-ban Hegedűs Balázs 4. helyezett lett.
Edző: Simoncsik György
Április. 30.
A BVSC Ganz birkózó csarnokában rendezték meg a III-as korcsoportú szabadfogású 2006. évi diák olimpiai bajnokságot, melyen 50 egyesületből 168 versenyző mérlegelt, súlycsoportonként 15-17 birkózó.
A Sziget SC. eredményei: 55 kg-ban Bozsányi Gergő 3., 4 olimpiai ponttal, 61 kg-ban Kuti Gergely 1 helyezett, 7 olimpiai ponttal, +75 kg-ban Dorogi Gyula szintén első lett 7 olimpiai ponttal. Versenyzőink összesen 18 olimpiai pontot szereztek a csapatnak.
Csapat versenyben első helyezett lett Orosháza, második a Sziget SC. csapat, harmadik a Váci SE. A sportolók és az edző is értékes tisztelet díjat kaptak.
Edző: Csiszár János volt.

Május 20-án Szigetszentmiklóson a Kardos István Általános és Szakközépiskola tornatermében rendezik meg az ifi szabadfogású válogató és a diák, serdülő szabadfogású nemzetközi versenyt, melyre minden birkózást kedvelő szurkolót szeretettel várunk!